Nowoczesna kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza
Kasa fiskalna dla lekarza

Od nowego roku zostanie obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Finansów znoszące ulgi dla niektórych przedsiębiorców, którzy do tej pory nie musieli inwestować pieniędzy w zakup kas fiskalnych. Wśród tych przedsiębiorców znaleźli się między innymi lekarze, którzy prowadzą prywatną praktykę lekarską, lub podejmują współpracę z niepublicznymi zakładami opieki medycznej i wystawiają im faktury za zrealizowane konsultacje i zabiegi medyczne. Zmiana ta przyniesie na pewno wiele rewolucji w środowisku medycznym, a pacjenci prywatnych gabinetów lekarskich będą otrzymywali paragon fiskalny.

Lekarz kupuje kasę fiskalną

Na pewno kolejną grupą przedsiębiorców, którzy od nowego roku będą zmuszeni do zakupu i zarejestrowania kasy fiskalnych są lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską. Nowa sytuacja zrodzi więc potrzebę zakupu odpowiedniego urządzenia rejestrującego i jego fiskalizacji w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Nowoczesna Kasa Fiskalna Dla Lekarza powinna spełniać szereg funkcji. W tym wypadku nie jest wymagane w tym wypadku wyposażenie kasy w pojemną pamięć i procesor pozwalający na zaprogramowanie dużej liczby rekordów (sprzedawanych usług i produktów), bowiem lekarz posiada bardzo wąski katalog świadczonych usług medycznych.

Odpowiednia kasa fiskalna dla lekarza to taka, która które pozwoli mu na wystawianie paragonów fiskalnych również poza stałym gabinetem lekarskim. Najczęściej lekarze pracują w kilku placówkach medycznych, gdzie istnieje potrzeba wystawienia rachunku lub faktury VAT.

Nowoczesna kasa w gabinecie lekarskim

W przypadku usług medycznych wymagane jest posiadanie nowoczesnej kasy, która posiada możliwość pracy w trybie przenośnym. Taka kasa fiskalna dla lekarza powinna mieć pojemny akumulator pozwalający na pracę kasy w miejscach, gdzie nie ma możliwości stałego podłączenia do prądu, a także możliwość drukowania paragonów fiskalnych poza stałą siedzibą lekarza. Nadto konieczne jest wybranie takiej kasy, która będzie posiadała dobrą opinię i związane z tym niskie ryzyko częstych awarii.