Kasa fiskalna dla fryzjera – korzyści dla klienta

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Fryzjer od 2015 roku będzie musiał obowiązkowo używać kasy fiskalnej. Rozporządzenie nie przewiduje żadnych zwolnień z tego tytułu. To oznacza obowiązkowy zakup i ewidencję za pomocą urządzeń fiskalnych. Co nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców? Nowy wydatek, to oczywiste, ale czy tylko? Na pewno uczciwą konkurencję i wyrównanie cen usług, a tym samym szans. Uczciwi przedsiębiorcy z pewnością będą zadowoleni. A co nowe przepisy oznaczają dla samych klientów (oprócz ewentualnej podwyżki cen niektórych firm)? Czy tylko dodatkowy czas oczekiwania na wydanie paragonu?

Zbliżone ceny usług spowodują, że klient nie będzie decydował się na dany salon tylko z powody ceny. Uczciwi przedsiębiorcy będą mieli łatwiej. Nikt nie będzie już zaniżał cen, bo każdy tak samo będzie musiał prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Kasa fiskalna dla fryzjera to zatem wyrównanie szans wszystkich fryzjerów i fryzjerek, prowadzących swoje salony fryzjerskie. A zaniżanie obrotu na nic się nie zda, ponieważ wysokość obrotu w ogóle nie będzie już miała znaczenia, bo zwolnień nie będzie.

Klient za każą usługę otrzyma paragon. To oznacza, że każą usługę, a konkretnie tę źle wykonaną, może reklamować. Może reklamować również produkt (na przykład kosmetyk do stylizacji włosów), który zakupił w salonie. Kasa fiskalna dla fryzjera to zatem także większe bezpieczeństwo klienta. Bezpieczne korzystanie z usług i bezpieczne zakupy to większy komfort dla klienta. A oczekiwanie na paragon nie trwa przecież długo. W rzeczywistości klienci raczej tego nie odczują.

Obligatoryjny paragon i obowiązkowa kasa fiskalna dla fryzjera to wyjście naprzeciw konsumentom. Również budżet państwa nie ucierpi. A czy sami fryzjerzy są zadowoleni z nowych przepisów? Nie wszyscy. W końcu zakup kasy wiąże się z wydaniem dużej sumy pieniędzy. Na zakup kasy możemy otrzymać ulgę w wysokości 700 złotych. To znacznie obniży koszt zakupu nowego urządzenia. A obsługi kasy można szybko się nauczyć. Zawsze możemy poćwiczyć w trybie niefiskalnym, jeszcze przed fiskalizacją.